
No hay accesorios para mostrar
EWP-55XE4F
The Peerless-AV® Outdoor Tilt Wall Mount was designed exclusively for the LG 55" XE4F-M Series High Brightness Outdoor Display. Constructed of weatherproof and corrosion resistant materials, this mount is built to thrive outdoors, all year round. With a clean profile, security hardware to deter tampering, and air baffles to ensure proper airflow to the display, the EWP-55XE4F is an ideal mounting solution for any portrait oriented application - from retail, mass transit and more.
No hay precios disponibles. Llame para cotizar.
Certificaciones:


The Peerless-AV® Outdoor Tilt Wall Mount was designed exclusively for the LG 55" XE4F-M Series High Brightness Outdoor Display. Constructed of weatherproof and corrosion resistant materials, this mount is built to thrive outdoors, all year round. With a clean profile, security hardware to deter tampering, and air baffles to ensure proper airflow to the display, the EWP-55XE4F is an ideal mounting solution for any portrait oriented application - from retail, mass transit and more.
Información General | |
|---|---|
| Fabricante | Peerless Industries, Inc |
| Código de Fabricante | EWP55XE4F |
| Dirección Web de Fabricante | http://www.peerless-av.com |
| Nombre de Marca | Peerless-AV® |
| Gama de Producto | EWP-55XE4F |
| Modelo de Producto | EWP-55XE4F |
| Nombre de Producto | Soporte de Pared EWP-55XE4F |
| Información de Marketing | The Peerless-AV® Outdoor Tilt Wall Mount was designed exclusively for the LG 55" XE4F-M Series High Brightness Outdoor Display. Constructed of weatherproof and corrosion resistant materials, this mount is built to thrive outdoors, all year round. With a clean profile, security hardware to deter tampering, and air baffles to ensure proper airflow to the display, the EWP-55XE4F is an ideal mounting solution for any portrait oriented application - from retail, mass transit and more. |
| Cantidad de Unidades | 1 Unidad |
| Tipo de Producto | Soporte de Pared |
Información del Producto | |
|---|---|
| Dispositivo Compatible | Pantalla |
| Capacidad Máxima de carga | 40.82kg |
| Tamaño máximo de pantalla admitido | 139.7cm (55") |
| Características |
|
| Orientación | Retrato |
| Ángulo de inclinación mínimo | 0° |
| Ángulo máximo de inclinación | 4° |
| Función de montaje |
|
| Superficie de montaje | Pared |
| Durabilidad | |
Características Físicas | |
|---|---|
| Familia de colores | Negro |
| Color del producto | Negro |
| Acabado | Recubierto con polvo |
| Formato | Montaje en pared |
| Altura | 124.5cm |
| Anchura | 69.5cm |
| Profundidad | 11cm |
| Peso (Aproximado) | 18.14kg |
Varios | |
|---|---|
| Aplicación/Uso | Al por menor |
| Interior/Exterior | Exterior |
| Certificaciones y Estandáres | RoHS, TAA |
| Clase de producto del fabricante | Soporte de Pared |
| Necesita Montaje | Sí |
| Conforme con normas TAA | Sí |
| Cumplimiento ambiental | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
Garantía | |
|---|---|
| Garantía limitada | 5Año(s) |